Stalin a vědci | Albatros media
Literatura s názorem

Stalin a vědci

Příběh triumfu a tragédie, 1905–1953

Simon Ings

Věda a vědci v soukolí sovětského mocenského aparátu

Bizarní příběh zbídačelých studentů, profesorů a šarlatánů, kteří se na počátku 20. století spojili se selhávající sovětskou vládou, aby vytvořili světovou supervelmoc. Od vědeckých oborů, sužovaných strachem z Velkého vědce Stalina, se očekávalo, že vyřeší kritickou situaci země: hlad, sucho, válku a bující alkoholismus. V roce Stalinovy smrti (1953) tak měl Sovětský svaz nejpočetnější a nejlépe financovanou vědeckou obec v historii, která byla jeho chloubou i terčem posměchu zbytku intelektuálního světa.
449,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 392
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.10.2020
Formát 165x240 mm
Hmotnost 0,796 kg
Jazyk čeština
Původní název Stalin and the Scientists
Překladatel Olga Walló
EAN 9788074299025
Věk od 15
Typ Kniha

Autor knihy

Simon Ings Simon Ings

Simon Ings


Simon Ings je anglický prozaik a odborný žurnalista žijící v Londýně. Napsal řadu románů, povídek a novinových článků, působí také jako editor v časopise New Scientist. Je autorem odborné monografie o zraku The Eye: A natural History (2006), která komplexně popisuje chemické, fyzikální a biologické procesy v oku.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.