Literatura s názorem

Kultura středověké Evropy


Jacques Le Goff

Výpravná publikace francouzského znalce středověku

Kniha představuje jakousi plastickou mapu či průvodce dějinami středověké Evropy. Udivuje svou šíří záběru, sahající od politických událostí přes vývoj hospodářství a obchodu k dějinám mentality, myšlení a kultury. Jak a kde středověký člověk žil, čeho se bál, proti komu a proti čemu bojoval, o čem snil a v co doufal, kterými směry upíral své touhy i svou intelektuální potenci – tyto a mnohé další otázky jsou ve středu Le Goffovy pozornosti. Kultura středověké Evropy skutečně není jen suchým výčtem událostí, součástí knihy je svým rozsahem ojedinělá obrazová příloha, díky níž je možné do Le Goffovy středověké Evropy takřka vstoupit. Podrobná časová tabulka a slovník nejdůležitějších pojmů pak dodávají knize i rozměr praktické pomůcky pro všechny milovníky nejen dějin středověkých.

Číst více
899,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 712
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.01.2020
Formát 165x240 mm
Hmotnost 1,457 kg
Jazyk čeština
Původní název La Civilisation de l´Occident Médiéval
Původní jazyk francouzština
Překladatel Josef Čermák
EAN 9788076012509
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Jacques Le Goff Jacques Le Goff

Jacques Le Goff


Jacques Le Goff (1924–2014), francouzský historik a medievalista, představitel významné historické školy Annales. Svým dílem výrazně přispěl k novému zhodnocení středověku a k hlubšímu pochopení základů evropské kultury. Je nositelem celé řady ocenění, mimo jiné čestného doktorátu pražské Univerzity Karlovy.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.