Literatura s názorem

Triumf Říma

Střet impérií 2

Ben Kane

Strhující vyprávění o bitvě, která změnila uspořádání ve Středomoří.

V pokračování historického románu Střet impérií Ben Kane popisuje tuhé boje mezi římskými legiemi a makedonskou falangou vedenou králem Filipem V. v konečné fázi druhé makedonské války. Děj začíná na podzim roku 198 př. Kr., kdy byly legie po prohrané bitvě o pevnost Atrax nuceny stáhnout se do Fókidy a přečkat tam zimu. Ben Kane popisuje strhujícím způsobem následující krvavé bitvy, v nichž se má rozhodnout, kdo získá nadvládu nad Řeckem. Před čtenářem se odvíjejí zajímavé, ale strastiplné osudy zkušených římských legionářů, bratrů Felixe a Antonia, i mladého falangisty Demetria a jeho druhů. Statečně procházejí válečnou vřavou, ale ne všichni z ní vyjdou živí. Jejich prostřednictvím se zúčastníme rozhodující bitvy, která se odehraje u Kynoskefal, známých také jako Psí hlavy.

Irský spisovatel Ben Kane se narodil v roce 1970 v Keni), kde jeho otec pracoval jako veterinář. V sedmi letech se vrátil s rodiči do Irska a později vystudoval veterinární medicínu na University College Dublin. Neklidná povaha a touha cestovat ho však přivedly na Hedvábnou stezku a do Turkmenistánu, což vzbudilo jeho zájem o římské tažení do Parthie v r. 53 před Kr. Poté se vypravil na téměř tři roky trvající cestu kolem světa, při níž navštívil na 60 zemí a 7 kontinentů. Mimo jiné zavítal i do Northumberlandu a k Hadriánovu valu -- na místa, která jsou dodnes připomínkou někdejší římské přítomnosti.

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 392
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.11.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,542 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Původní název Clash of Empires 2
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jaroslava Hromadová
EAN 9788076013933
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

Deník N - Strhující románová sága o střetu

...„O válkách mezi Řeckem a Římem za dob Filipa V. Makedonského se dozvíte dost v každé učebnici starověku. Pokud ovšem hledáte napínavější zpracování tohoto období, musíte se obrátit k beletrii – konkrétně ke knihám irského spisovatele Bena Kanea."..

Autor knihy

Ben Kane Ben Kane

Ben Kane


Irský spisovatel Ben Kane (* 1970) se narodil v Keni, kde jeho otec pracoval jako veterinář. V sedmi letech se vrátil s rodiči do Irska a později vystudoval veterinární medicínu na University College Dublin. Neklidná povaha a touha cestovat ho však přivedly na Hedvábnou stezku a do Turkmenistánu, což vzbudilo jeho zájem o římské tažení do Parthie v r. 53 před Kr. Poté se vypravil na téměř tři roky trvající cestu kolem světa, při níž navštívil na 60 zemí a 7 kontinentů. Mimo jiné zavítal i do Northumberlandu a k Hadriánovu valu, na místa, která jsou dodnes připomínkou někdejší římské přítomnosti.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.