Literatura s názorem

Tehdy jsme žili v letní zemi


Lydia Milletová

i Připravujeme

Strhující román oceňované autorky o klimatické katastrofě a střetu generací

Skupina dětí a teenagerů tráví nedobrovolně prázdniny se svými rodinami v rozlehlém domě u jezera. Zatímco rodiče ubíjejí dny v alkoholovém a sexuálním opojení, děti svírá narůstající frustrace. Když oblast zasáhne ničivá bouře a celý svět se ocitne na prahu klimatického kolapsu, rozhodnou se dospělým utéct a vyhledat útočiště v divoké apokalyptické krajině. Výjevy za zdmi letního sídla s děsivou přesností připomínají scény z dětské obrázkové Bible a generační spor získává nový rozměr: na jedné jeho straně stojí dospělí, kteří pádu starého světa nečinně přihlíželi, na druhé potom ti, kteří v nové skutečnosti budou muset žít.
Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
Vychází 17.04.2023
Podobné

Detailní informace

Počet stran 200
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.04.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,305 kg
Jazyk čeština
Původní název The Children's Bible
Původní jazyk angličtina
Překladatel Anežka Dudková
EAN 9788076017825
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Lydia Milletová Lydia Milletová

Lydia Milletová


Lydia Milletová (* 1968) je americká spisovatelka. Narodila se v Bostonu, vyrůstala ale v kanadském Torontu. Na tamní univerzitě absolvovala mezioborová studia, na Duke University poté získala magisterský titul z environmentalistiky. V současnosti žije se svými dvěma dětmi nedaleko Tucsonu v Arizoně, kde působí jako redaktorka v Centru pro biodiverzitu. Je autorkou třinácti knih, mimo jiné souboru povídek Love in Infant Monkeys (2009), za nějž byla nominována na Pulitzerovu cenu. Román A Children’s Bible (Tehdy jsme žili v letní zemi) se dostal do širšího výběru americké National Book Award for Fiction.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.