Literatura s názorem
Café Groll
B

Café Groll


Jan Štifter

Poetický příběh lásky a vášně z jihočeských nevěstinců v období První republiky

Zatímco babičky vyšívaly Hradčany, děti u draní peří poslouchaly pohádkové příběhy a slečinky z lepších rodin studovaly módní příručky, jak se stát spořádanou ženuškou...

...v Café Groll právě zatáhli závěsy, aby mohl začít další z nespoutaných šantánových večírků.

Legendární nevěstinec ožívá v novele Jana Štiftera. Příběh o lásce a toužení za svitu červených luceren, usazený do skutečných nočních Českých Budějovic z počátku 20. století. Nechte se hýčkat bordelmamá Vlastou Holubovou a odhalte tajemství nejkrásnější z dívek Anny Václavíkové.

Divadelní adaptaci novely Café Groll uvádí od prosince 2020 Jihočeské divadlo.

Číst více
249,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 160
Datum vydání 26.10.2020
Formát 116x164 mm
Hmotnost 0,206 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Ondřej Dolejší
EAN 9788076013582
Věk od 18
Edice Tvář
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

Český rozhlas České Budějovice - Jan Štifter: Café Groll.

„Píše se rok 1920 a začínající lékař Rudolf Slíva dostává v Českých Budějovicích na starost ženy a dívky ze zdejších nevěstinců. "

Nová večerní Praha - Poetický příběh lásky a vášně

„Legendární nevěstinec ožívá v novele Jana Štiftera. Příběh o lásce a toužení za svitu červených luceren, usazený do skutečných nočních Českých Budějovic z počátku 20. století. "

Autor knihy

Jan Štifter Jan Štifter

Jan Štifter


Jan Štifter (* 1984) absolvoval kulturní dějiny na Univerzitě Pardubice. Působil v redakcích MF DNES a Lidových novin, v týdeníku MF Sedmička pracoval jako šéfredaktor. V roce 2013 založil lifestylový magazín Barbar! Za román Sběratel sněhu získal řadu ocenění, včetně Ceny čtenářů České knihy, novelu Café Groll adaptovalo Jihočeské divadlo. V nakladatelství Vyšehrad vydal též knihu povídek Světlo z Pauliny a venkovskou románovou kroniku Paví hody. Vedle prózy se věnuje odborným textům především z oblasti nejjižnějších Čech. V Trhových Svinech organizuje literární festival Svinenské čtení. S rodinou žije v Českých Budějovicích, s manželkou Evou mají čtyři děti.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.