Literatura s názorem

Il Boemo

Průvodce po životě a díle Josefa Myslivečka

Daniel Freeman

Exkluzivní barevná fotopříloha z natáčení filmu

Josef Mysliveček (1737–1781), syn pražského mlynáře, se díky svému nadání stal jedním z nejpopulárnějších skladatelů vážné opery v druhé polovině osmnáctého století. Dosáhl oslnivých úspěchů v Itálii a ovlivnil mladého W. A. Mozarta, s nímž se několik let přátelil. U nás je však dnes Mysliveček znám hlavně díky pozdějším legendám inspirovaným jeho dobrodružným životem a předčasnou smrtí. Tato kniha, která vychází u příležitosti premiéry filmu Petra Václava Il Boemo, seznamuje čtenáře s ověřenými fakty o skladatelově životě a kariéře a nastiňuje vývoj Myslivečkova obrazu a vnímání jeho hudby od osmnáctého století po současnost. Součástí knihy jsou fotografie z natáčení filmu a výběrový seznam nahrávek Myslivečkových děl.

Číst více
269,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr hudba
Počet stran 176
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.11.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,373 kg
Jazyk čeština
Původní název Il Boemo
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076015432
Věk od 18
Edice Osobnosti
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

klubknihomolu.cz - Il Boemo

„Il Boemo. Touto přezdívkou Italové pojmenovali českého skladatele Josefa Myslivečka."

denik.cz - Il Boemo

„Knihu Daniela E. Freemana Il Boemo - Průvodce po životě a díle Josefa Myslivečka uvedli na svět v minulém týdnu v Praze. Jedním z jejích kmotrů byl herec a zpěvák Vojtěch Dyk, představitel hudebního skladatele a pražského rodáka v chystaném filmu Il Boemo režiséra Petra Václava."

denik.cz - Myslivečkova hudba mě okouzlila, říká...

...„Životopisné drama o Myslivečkovi, které doprovází jeho hudba v podání barokního souboru Collegium 1704, by mělo mít premiéru 21. července příštího roku."...

Seznamzpravy.cz - Il Boemo

...„Životopisné drama o Myslivečkovi doprovází jeho hudba v podání barokního souboru Collegium 1704."...

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.