Literatura s názorem

Petr Vaďura


Petr Vaďura (* 1962 v Šumperku) vystudoval Filosofickou fakultu UK v Praze, 1986 nastoupil jako učitel na Základní školu do Hronova, z důvodů svědomí odmítl podepsat učitelský slib. Propuštěn, pracoval v dělnických profesích, 1987–1989 jako vychovatel v Jedličkově ústavu, 1989–1992 byl zaměstnancem Křesťanských sborů, od r. 1993 působil jako misijní pracovník. Od roku 2012 zaměstnán Evangelickou církví metodistickou. Žije v Tachově a spolupracuje s Českým rozhlasem a TWR. V nakladatelství Vyšehrad již vyšly jeho biblické rozhovory s Janem Hellerem Znamení odkazující k nebi a Na čem mi záleží, s Janem Sokolem Zůstat na zemi, s Jiřím Benešem Nevystižitelný Bůh, s Petrem Pokorným Má to smysl a s Pavlem Hoškem V dobrých rukou. V nakladatelství Kalich vyšla jeho kniha rozhovorů s Jiřím Benešem Pradějiny.

Související akce a aktuality:

Pozvánka na prezentace knihy Kázání na hoře

Pozvánka na prezentace knihy Kázání na hoře
Srdečně Vás zveme na dvě besedy s našimi autory Petrem Benešem a Petrem Vaďurou, kde představí svoji knihu Kázání na hoře. Uskuteční se: ve středu 12. dubna 2023 v 18.00 hodin v sále plzeňského biskupství, nám. Republiky 35, Plzeň a ve čtvrtek 20. dubna v 19.30 hodin v Dominikánské 8, Jalovcová 2, Praha 1.

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.