Literatura s názorem

Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech (audiokniha)


Aleš Palán, Miloň Čepelka

" Čtou Aleš Palán a Miloň Čepelka Obsah 1 Chtěli jsme bejt aneb Založení Divadla Járy Cimrmana 41:02 2 Kdo je tady režisér aneb Odchod otce zakladatele 17:11 3 Amadeus Lojza aneb Dětství s lehčím průběhem 27:24 4 Asi jsem strhával málo aneb Únorová lekce strachu 22:21 5 Blankolinový večer komikálií aneb Fakulta ve stínu Stalinova pomníku 48:47 6 Z rýžového nákypu mlhy aneb Tři roky na druhém stupni 38:59 7 Propadli jsme optimismu aneb Představa o rozhlase 40:00 8 Proniknout do života jinudy aneb Rodinný úkol 14:33 9 Je půlnoc nádherná aneb Volání žesťů Pojď se mnou, Marjánko Dobrodružství s bohem Panem (Greensleeves, fragment) 21:01 10 V každém rohu lípa aneb Básník se středním b 11:21 11 Kdyby nás zakázali aneb Nepohodlní šťourači 1:15:43 12 Na dvou cimrmanovských židlích aneb Sonet osamělého hostitele Šebánka .......28:07 13 Oprašovačka aneb Stýskání po divadle 26:54 14 Konzument příběhů aneb Vypřahání mezka Blondýnky něžné z operety Polská krev (fragment) 20:54 Když se mě nakladatelství Vyšehrad zeptalo, zda bych se nechtěl knižně vyzpovídat z toho, co jsem v životě napáchal, byl jsem v rozpacích. Vyšehradskou edici rozhovorů znám a pochyboval jsem, patřím-li do ní. Ostatně – kvůli sobě, nebo kvůli Cimrmanovi? Toho je všude ažaž a sám jsem jen jeho málo kritickým služebníkem… A kdo by mě zpovídal? Nechtěl jsem nikoho, koho znám. Navrhli mi Aleše Palána. S ním jsem se předtím nepotkal, to může být zajímavé. Bude to se mnou umět? Jsem váhavý, ale zacloumala mnou zvědavost. A hle, už když jsme si prvně podali ruce, věděl jsem, že ano, to je ten pravý! Důvěra k němu stoupala s každým dalším setkáním a výsledek našich sedánků máte v ruce. A musíte vědět, že pokud vás v knize něco zaujme, je to díky jeho zvídavému taktu a chápavosti, a jestliže vám něco naopak půjde proti srsti, vaše kritika ať padne na mne. Já můžu ­Alešovi jen poděkovat, že mi věnoval svůj čas a že mě tak ohleduplně otevřel. Miloň Čepelka Podle stejnojmenné knihy, vydané nakladatelstvím Vyšehrad v roce 2016, nahráno ve studiu MI 91 v Praze v únoru 2017 |?? Zvuk, střih, mix a mastering Ivan Mikota, Studio MI 91, 2017 |??Producentka a režie Naďa Dvorská |??Vydal SUPRAPHON a.s., ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad, spol. s r.o., 2017 |??? 2017 SUPRAPHON a.s. (koprodukce s Vyšehrad, spol. Grafická úprava © Vladimír Verner, 2017 Foto: na titulní straně © Vojtěch Vlk, 2017; uvnitř obalu © Martin Kubica, 2017; booklet © Pavla Černá, 2017; archiv autora; zadní strana bookletu © Martin Hlavice, 2017 s r.o.) |??"

Číst více
249,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Datum vydání 30.04.2016
Hmotnost 0,1 kg
Jazyk čeština
EAN 99925644925
Věk od 15
Edice Audioknihy
Typ CD audio

Autor knihy

Aleš Palán Aleš Palán

Aleš Palán


Aleš Palán, spisovatel, publicista, autor tří desítek knižních rozhovorů (např. s bratry Reynkovými, Marií Svatošovou, šumavskými samotáři či skrytými malíři). Jeho dílo Raději zešílet v divočině bylo vyhlášeno Knihou roku LN, rozhovory s M. Nevrlým Náčelník byly v této anketě druhé. Za průvodce Brnox (s Kateřinou Šedou) a rozhovory se samotáři Jako v nebi, jenže jinak získal ocenění Magnesia Litera; za román Ratajský les a rozhovory Být dlužen za duši byl na toto ocenění nominován.

Zobrazit profil autora
Miloň Čepelka Miloň Čepelka

Miloň Čepelka


Miloň Čepelka, původním povoláním učitel českého jazyka a literatury, je spisovatel, textař, herec, scenárista a moderátor. Po studiích na gymnáziu v Dobrušce a na Vysoké škole pedagogické v Praze působil tři roky na základní škole v Novém Kníně. V roce 1961 nastoupil do armádní redakce Československého rozhlasu. Právě zde připravovali Jiří Šebánek a Zdeněk Svěrák slavný rozhlasový pořad z nealkoholické Vinárny U pavouka. V roce 1967 Miloň Čepelka spoluzaložil Divadlo Járy Cimrmana, v němž působí jako herec dodnes (kdo by neznal jeho mamku z Aktu, dvojroli princů Jasoně a Drsoně z pohádky Dlouhý, Široký a Krátkozraký, hraběte Zeppelina z Hospody Na Mýtince, učitele z Blaníku či babičku Boženy Němcové z Českého nebe). Miloň Čepelka je v pravdě mužem pera: je autorem řady televizních a rozhlasových her, pohádek, písňových textu, zábavných a literárních pořadů, povídek (např. Svědectví inspektora Toufara, 2011, A jestli neumřel…, 2013), novel (Monology k živým a mrtvým, 2016, Pokrývač, 2021) a několika básnických sbírek (Pět nocí k úplňku, 1990, Kopa sonetů: První, druhý, třetí, čtvrtý mandel sonetů, 2022, Deník haiku 1 až 4, 2009–2021, a další). V rozhlase moderuje Knižní hitparádu Na Country radiu a mnoho dalších pořadů.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.