Literatura s názorem

Čechov &

7 převyprávěných her v historických souvislostech

Renáta Fučíková

3. svazek ediční řady Největší dramatici

Stejně jako předchozí svazky tohoto cyklu chce i díl věnovaný ruské divadelní tvorbě přiblížit čtenářům nejslavnější díla vybraných dramatiků. Známá ilustrátorka Renáta Fučíková je převyprávěla současným jazykem či formou komiksu, aby byla co nejbližší (nejen) dnešním dětem. Hlavním cílem publikace však není pouhé převyprávění her. Kniha se snaží ukázat především dobové souvislosti, v nichž dramata vznikla Osobní osudy jejich autorů nejsou pro pochopení poselství divadelních her až tak podstatné…

Z ruské tvorby vybrala Renáta Fučíková opět sedm nejslavnějších her. Kromě Čechova (Racek, Strýček Váňa, Tři sestry a Višňový sad) budou zastoupeni i Puškin (Boris Godunov) a Gogol (Revizor, Ženitba). Převyprávění her jsou orámována naučnými pasážemi o ruské historii, umění, vědě a životním stylu všech společenských vrstev. Kniha vychází s podporou Ministerstva kultury ČR.

Číst více
449,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Fotografie z uvedení knihy Čechov &

Fotografie z uvedení knihy Čechov &
Aktuality

Dne 20. ledna jsme pokřtili a uvedli knihu Čechov &, 3. svazek ediční řady Největší dramatici, od oblíbené autorky a ilustrátorky Renáty Fučíkové. Akce se zúčastnily obě kmotry – herečka Barbora Hrzánová a běloruská výtvarnice Rufina Bazlova – a prostory literární kavárny Božská lahvice se zaplnily dobrou náladou, stejně tak jako dobrou společností.

Číst více

Pozvánka na křest knihy Čechov &

Pozvánka na křest knihy Čechov &
Akce

Srdečně vás zveme na křest knihy známé autorky a ilustrátorky Renáty Fučíkové. Křest proběhne ve čtvrtek 20. ledna 2022 v 19.00 v prostorách Božské lahvice, Bílkova 6 na Praze 1.

Číst více
Podobné

Detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 29.11.2021
Formát 160x300 mm
Hmotnost 0,972 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Renáta Fučíková
EAN 9788076015616
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Video

Recenze

h7o.cz - Dramata vyškrábaná do dějin

...Fučíková v něm postupně propracovala svébytný adaptační model, který nespočívá v zjednodušeném převyprávění dějové linie her ze zlatého fondu světového divadla, ale nabízí inteligentní, literárně i výtvarně kultivovanou interpretaci....

Čro Vltava - S Ruskem je to něco jiného. Kniha Čechov

...„Jak porozumět ruské duši a ruskému divadlu? Po knihách Shakespeare a Moliere& přibyla do bohatě ilustrované edice Největší dramatici třetí publikace Renáty Fučíkové nazvaná Čechov&."...

Autor knihy

Renáta Fučíková Renáta Fučíková

Renáta Fučíková


Renáta Fučíková patří mezi nejvýraznější současné české tvůrce autorských knih pro děti. Studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v ateliéru ilustrace a užité grafiky v letech 1982–1988. Zabývá se ilustrováním knih pro děti, učebnic, časopisů. Spolupracuje s Českou poštou, dosud vytvořila šest poštovních známek. Za svou práci získala řadu ocenění, včetně mezinárodních. Pravidelně získává ocenění v soutěži Zlatá stuha.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.