Řeč zvířat | nakladatelství
Literatura s názorem

Řeč zvířat


Carl Safina

i Připravujeme

Co zvířata cítí a o čem přemýšlejí?

Jak dospělí sloni komunikují se svými mláďaty? Které druhy zvuků používají kosatky při hledání potravy? A jak funguje sociální dynamika ve vlčích smečkách? Nejen těmito otázkami se zabývá ekolog a populární autor knih o přírodě Carl Safina. V nesmírně poutavém vyprávění o životě, emocích a způsobech komunikace u zvířat shrnuje poznatky o inteligenci a reakcích tvorů, kteří jsou nám daleko podobnější, než si vůbec dokážeme představit.
499,00 Kč Doporučená cena
Vychází 22.03.2021
Podobné

Detailní informace

Počet stran 416
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.03.2021
Formát 145x205 mm
Jazyk čeština
Původní název Beyond Words
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lucie Čadková
EAN 9788076014206
Věk od 15
Edice Spektrum
Typ Kniha

Autor knihy

Carl Safina Carl Safina

Carl Safina


Carl Safina (* 1955) je přední americký ekolog a autor řady knih, v nichž se zabývá místem člověka v přírodě. Je držitelem několika čestných doktorátů z amerických univerzit, působí jako hostující profesor na Yaleově univerzitě. Za své knihy získal řadu významných literárních i odborných ocenění. Ve Spojených státech vystoupil do popředí zejména svým desetidílným televizním dokumentem Zachraňte oceán spolu s Carlem Safinou (Saving the Ocean with Carl Safina) z roku 2011. Je rovněž předsedou Safinova centra, které usiluje o zvýšení ekologického povědomí a porozumění přírodě, a členem dalších organizací.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.