Literatura s názorem

Řeč zvířat


Carl Safina

Co zvířata cítí a o čem přemýšlejí?

"Celý život jsem pracoval s mnoha zvířaty, žil jsem s nimi a studoval je jak v jejich, tak v našem světě. Čím více času jsem s nimi strávil, tím více se ve mně šířil, prohluboval – a utvrzoval – pocit sounáležitosti. Právě tento pocit se vám na následujících stránkách pokusím zprostředkovat.“ „Porozumět ostatním zvířatům není módní záležitostí. Selžeme-li, urychlíme tím jejich záhubu a úpadek našeho světa. Pokud bychom se chovali ke zvířatům tak, jak si zaslouží, krutost lidí vůči svému vlastnímu druhu by vynikla o to děsivěji. Potom bychom mohli obrátit naši pozornost k dalšímu kroku za hranicemi lidské civilizace: humánní civilizaci. Spravedlnost pro všechny. … Náš druh rozumí světu nejlépe ze všech, a přece s ním má ten nejhorší vztah.“

Carl Safina (1955) je ekolog a v USA velmi populární autor knih a článků o vztahu člověka a přírody. Píše do New York Times, National Geographic a Huffington Post, pracuje pro CNN, natočil dokumentární sérii „Zachraňte oceán“ (Saving the Ocean with Carl Safina). „Řeč zvířat“ (Beyond Words) je jeho sedmá knižní publikace. Za knihy „Píseň pro modrý oceán“ (Song for the Blue Ocean) a „Oko albatrosa“ (Eye of the Albatross) získal několik ocenění.

Číst více
499,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 416
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.03.2021
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,634 kg
Jazyk čeština
Původní název Beyond Words
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lucie Čadková
EAN 9788076014206
Věk od 15
Edice Spektrum
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

Jan Lukavec

denikn.cz - Co kdyby sloni uměli mluvit

„Navzdory některým sporným aspektům patří tato kniha mezi spoustou titulů, které se snaží nahlodat mechanistické a zvěcňující pojímání zvířat, k těm nejčtivějším a nejkomplexněji pojatým. Otázkou zůstává, jestli změny našich postojů, které chce vyvolat, pro mnohé živočišné druhy nepřijdou příliš pozdě.“

Autor knihy

Carl Safina Carl Safina

Carl Safina


Carl Safina (* 1955) je přední americký ekolog a autor řady knih, v nichž se zabývá místem člověka v přírodě. Je držitelem několika čestných doktorátů z amerických univerzit, působí jako hostující profesor na Yaleově univerzitě. Za své knihy získal řadu významných literárních i odborných ocenění. Ve Spojených státech vystoupil do popředí zejména svým desetidílným televizním dokumentem Zachraňte oceán spolu s Carlem Safinou (Saving the Ocean with Carl Safina) z roku 2011. Je rovněž předsedou Safinova centra, které usiluje o zvýšení ekologického povědomí a porozumění přírodě, a členem dalších organizací.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.