Literatura s názorem

Ediční plán na jaro – léto 2022

Ediční plán

Prohlédněte si novinky z nakladatelství Vyšehrad!

Vážení a milí příznivci Vyšehradu,

v této nelehké době, kdy většinu z nás víc než co jiného trápí situace na Ukrajině, vám představujeme nový ediční plán, v němž naleznete tituly, které by měly vyjít do konce září. Píšu raději „měly vyjít“, protože knižní trh stále dusí nedostatek papíru, který je na vině zdržení či zdražení některých našich knížek.

Připravili jsme pro vás opět bohatou nabídku, v níž si, jak alespoň doufáme, vybere každý. Kromě románů Ulička přízraků a Zprávy ze světa, které se dočkaly filmového zpracování, vás jistě potěší rozhovor Petra Viziny se známým umělcem Krištofem Kinterou Nad očekávání. Dokonce tři nové knihy se chystáme do konce září vydat v edici Tvář: Zahradu mrtvých duší Lukáše Bočka, druhý román Jiřího Klečky Papírové domky a dlouho očekávanou novinku Jana Štiftera Paví hody.

Duben bude ve znamení deprese, tedy nové knihy Radkina Honzáka, Agáty Pilátové a Aleše Cibulky a jejich Deprese není depka, ale také Příběhů dávného času, v nichž si historik Petr Charvát bere na paškál naše národní mýty. Připravili jsme pro vás též úctyhodnou monografii o Rudolfu Slánském z pera Jana Chadimy.

Na květen a červen máme nachystány zajímavé novinky z oblasti non-fiction: Arthur Conan Doyle v roli obhájce Margalit Foxové, Africké století autorského kolektivu pod vedením Jana Záhoříka či Veřejné nepřátele – korespondenci Michela Houellebecqua se známým francouzským filosofem Bernardem-Henri Levym, která ústí v tragikomický portrét společnosti i obou myslitelů. V září by měl spatřit světlo světa Obrazový průvodce stavebními styly Petra Dvořáčka.

Nedílnou součástí naší produkce jsou už mnoho let audioknihy: kromě dalších dvou příběhů Agathy Christie vyjde ve zvukové podobě historická detektivka Hany Whitton Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka, již zmíněná Uličku přízraků, veleúspěšná kniha Tomáše Etzlera Novinářem v Číně či Poupátka Hany Lehečkové.

To nejlepší nakonec: K 90. narozeninám přejeme vše dobré našemu dlouholetému kolegovi a dobré duši Vyšehradu Jaroslavu Vrbenskému a vítáme v našem týmu literárního redaktora Martina Pšeničku.


Radka Fialová
šéfredaktorka


Soubory ke stažení

pdf EP-2022-jaro-web.pdf

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.