Literatura s názorem

Zprávy ze světa


Paulette Jilesová

Předloha stejnojmenného filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli, který znají i čeští diváci

Kapitán Jefferson Kidd, kterého válka Severu proti Jihu připravila o živnost tiskaře, ve svých sedmdesáti objíždí v sedle městečka severního Texasu a předčítá místním za deseticent „zprávy ze světa“. Po jednom takovém vystoupení je mu do péče svěřena desetiletá Johana, kterou před čtyřmi lety unesli Kajovové. Nyní ji „bílým“ vrátili a někdo ji musí doprovodit k jejím příbuzným čtyři sta mil neklidným územím.

Kapitán si s dívkou, která nemluví anglicky a touží se vrátit ke své indiánské rodině, zpočátku neví rady. Strastiplná cesta na jih je zkouškou odvahy obou nedobrovolných poutníků, hlavně Kiddovy obětavosti a prozíravosti – snaží se udržet je oba při životě předčítáním z novin a neupoutat pozornost…

Strhující příběh, odehrávající se ve westernových kulisách poválečného Texasu, citlivě zachycuje charaktery obou hlavních hrdinů a jejich dilemata. Dotýká se rodinných vazeb, důvěry a odpovědnosti. Je vyprávěný střízlivě, ale s bohatou imaginací.

Číst více
369,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 208
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.02.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,331 kg
Jazyk čeština
Původní název News of the World
Původní jazyk angličtina
Překladatel Kateřina Novotná
EAN 9788076015937
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.