Literatura s názorem

Se žlutou hvězdou v prázdném kupé

Vzpomínky Lydie Tischlerové

Petr Vizina, Lydie Tischlerová

Autentický příběh české židovské dívky

Příběh jedné z posledních žijících pamětnic Osvětimi, která po válce odešla do Velké Británie, kde absolvovala psychoterapeutický výcvik u Anny Freudové a celý profesní život se věnovala dětské psychoterapii. Kniha postupuje chronologicky od Lydiina dětství stráveného v předválečné Ostravě přes neúspěšný pokus o útěk do Polska, pobyt v Terezíně, v koncentračním táboře Osvětim, osvobození a odchod do Británie. V Británii se pak Lydie Tischlerová začala starat o problémové děti, nejdříve jako dobrovolnice, postupně jako vystudovaná psycholožka a psychoterapeutka. Její věcné a zároveň živé vyprávění vlastních osudů je tak nejen cenným osobním svědectvím, ale také zajímavým příspěvkem ke studiu dětské psychiky, kterou poválečná psychiatrie teprve objevovala. Součástí knihy jsou dobové fotografie.

Číst více
249,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 120
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 19.04.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,253 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076014299
Věk od 18
Edice Osudy
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Recenze

krajskelisty.cz - Autentický příběh pamětnice Osvětimi

„Se žlutou hvězdou v prázdném kupé je autentický příběh české židovské dívky a rovněž jedné z posledních žijících pamětnic Osvětimi."

Český rozhlas Vltava - Psychoanalýza jako východisko i poslání

„Práce jako náhražka osobního života. I toto téma skrývají vzpomínky Lydie Tischlerové s názvem Se žlutou hvězdou v prázdném kupé."

kosmas.cz/oko - Nepodařilo se jim ze mě udělat oběť

„Příběh psycholožky Lydie Tischlerové, která přežila holokaust, je portrétem historie, jež nikdy nevisí ve vzduchoprázdnu."

Autor knihy

Petr Vizina Petr Vizina

Petr Vizina


Petr Vizina (*1967) je známý český novinář a moderátor, který se dlouhodobě věnuje kulturním tématům. Působil v České televizi, Lidových novinách a Hospodářských novinách, přispíval také do Respektu a dalších médií. Momentálně pracuje pro server Aktuálně.cz, pro který připravuje mimo jiné sérii podcastů Na dotek, do které si zve zajímavé osobnosti českého literárního, hudebního a výtvarného světa. Pravidelně spolupracuje také s Českým rozhlasem.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.