Literatura s názorem

Dějiny světa 4

Objevy a nové struktury. 1200 až 1800

Walter Demel

Vliv objevitelských cest na dosavadní objem vědění

Nový svazek šestidílných Dějin světa nás opět přivádí trochu blíž současnosti. Nejen časově, ale především díky lepšímu porozumění základům naší doby samotné. První část knihy věnovaná „demografii, technice a hospodářství“ se soustředí na rozvoj dálkového obchodu, k němuž docházelo od 12. století. V jeho pozadí stály nové teoretické poznatky i pozoruhodné výdobytky techniky, jaké nacházíme například v oblasti navigace. Objevitelské cesty do vzdálených koutů země přispívaly k rozšíření stávajícího vědění. V tomto rámci dochází ke střetu křesťanské misie s jinými náboženstvími, jež bude mít osudové důsledky pro nově nalezený „Nový svět“. Expanze vědění je již nezastavitelná. Školy a univerzity se stávají zprostředkovatelkami nových představ a názorů a přispívají k rozvoji nových politických idejí (část „Vláda a politické ideje“). Rostoucí sebevědomí člověka konečně vede k proměně pevně skloubené náboženské soustavy, jak ukazuje část „Kultura, náboženství a socializace“. Jádro předkládaného svazku spočívá tedy na nových objevech a nových strukturách, jež se rozvinuly zhruba mezi lety 1200 a 1800.

Číst více
799,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 480
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.11.2013
Formát 165x240 mm
Hmotnost 0,894 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 4
Původní název WBG Weltgeschichte 4
EAN 9788074293856
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Walter Demel Walter Demel

Walter Demel


Walter Demel (* 1953) je německý historik. Jeho badatelské zájmy se soustředí na 18. a 19. století, dějiny šlechty a elit a dějiny objevů.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.