Literatura s názorem

Dějiny světa 6

Globalizace od roku 1880 do dneška

Hans-Ulrich Thamer

Věk extrémů a razantních proměn

Závěrečný svazek šestidílné edice Dějin světa, v originále vydávané prestižním německým nakladatelstvím WBG v Darmstadtu, se věnuje dvacátému století – století razantních proměn. Již na jeho počátku dosahoval obchod a průmyslová produkce bezmála dnešní globální šíře. Dvojice světových válek měla sice negativní dopad na celou širokou oblast lidského života a společnosti, nicméně právě v jejich průběhu dosáhl technicko-průmyslový pokrok svého vrcholu. Politické změny vedly k novému uspořádání společnosti i mezinárodních vztahů, jehož vliv je patrný dodnes. Konec 20. století se vyznačuje dramatickým zrychlením toku informací, jakož i toků finančních, zároveň se však vynořuje vědomí odpovědnosti vůči přírodě a životnímu prostředí. Svazek se věnuje rovněž fenoménu masové kultury a je završen obsáhlým výhledem do 21. století.

Číst více
799,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 464
Datum vydání 13.11.2014
Formát 165x240 mm
Hmotnost 1,013 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 6
Původní název WBG Weltgeschichte 6
EAN 9788074294365
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Hans-Ulrich Thamer Hans-Ulrich Thamer

Hans-Ulrich Thamer


Hans-Ulrich Thamer (* 1943) je emeritní profesor moderních a soudobých dějin, působil na univerzitě v Münsteru. Soustředí se na období národního socialismu a fašismu, dějiny myšlení a sociální dějiny ve Francii v 18. a 19. století a kulturní historii.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.