Literatura s názorem

Dějiny světa 1

Od počátku do roku 1200 př. Kr.

Albrecht Jockenhövel

Nový pohled na světové dějiny v 6 svazcích

První svazek šestidílné edice zpracovává nejstarší dějiny v širokém geografickém záběru od Afriky přes Evropu a Asii až po Ameriku. Editorem svazku je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru Albrecht Jockenhövel. Úvodní kapitoly sledují fyzický a mentální vývoj rodu Homo sapiens. Od počátku doby kamenné až po její konec před zhruba 10 000 lety byly jedinými způsoby získávání obživy lov a sběr – ty také přispěly k zformování dnešní podoby člověka a umožnily mu rozšířit se ještě před koncem doby ledové po všech konti­nentech. S počátkem neolitu začala vznikat první velká sídliště a předměstské struktury, jež se pak přirozeně vyvinuly v první vyspělé civilizace. V centru pozornosti jsou nejen nejznámější civilizace starověku – Egypt, Mezopotámie, Arabský poloostrov, povodí Indu, říše Chetitů v Malé Asii či Středomoří –, ale i nejstarší kultury Afriky, Číny, starověké Ameriky a odlehlé oblasti na okraji obydleného světa, v Arktidě. Autoři uplatňují širokou škálu přístupů zahrnující sociální, hospodářské a kulturní dějiny, a přinášejí tak plastický obraz nejstarší minulosti světa.

Číst více
799,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 480
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 28.10.2019
Formát 165x240 mm
Hmotnost 0,97 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název WBG Weltgeschichte
Původní jazyk němčina
EAN 9788076011953
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Albrecht Jockenhövel Albrecht Jockenhövel

Albrecht Jockenhövel


Albrecht Jockenhövel (* 1943) je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru. Je dopisujícím členem Německého archeologického institutu.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.