Literatura s názorem

Čínská ruleta

Příběh bohatství, moci a korupce v současné Číně

Desmond Shum

Skutečný příběh člověka, který pronikl do nejvyšších pater čínské komunistické strany

Kniha ukazuje příčiny i odvrácenou tvář hospodářského vzestupu Číny na přelomu tisíciletí. Desmond Shum se svou neméně ambiciózní ženou Whitney se díky kontaktům s vrcholnými představiteli komunistické strany pustili do gigantického projektu: vybudování logistické základny pekingského mezinárodního letiště. Když se měl projekt úspěšně rozběhnout, změnila strana pravidla podnikání. Došlo dokonce k popravám či dlouholetému věznění za skutečnou či domnělou zpronevěru. Aféře se nevyhnula ani rodina premiéra Wen Ťia-paa, která se vzdala majetku ve prospěch státu a udělala z Whitney obětního beránka. Kniha je unikátním nahlédnutím do fungování čínského systému, ukazuje nemilosrdný boj o moc mezi potomky „rudé aristokracie“, z nichž tím nejúspěšnějším se nakonec ukázal dnešní čínský vůdce Si Ťin-pching.

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 256
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.02.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,406 kg
Jazyk čeština
Původní název Red Roulette
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jindřich Manďák
EAN 9788076017511
Věk od 18
Edice Osudy
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Desmond Shum Desmond Shum

Desmond Shum


Desmond Shum pochází z rodiny, která po komunistické revoluci kvůli svému někdejšímu bohatství čelila perzekucím. Podařilo se mu získat vysokoškolský diplom v USA a v Číně pak začal úspěšně podnikat. Díky kontaktům s vrcholnými představiteli komunistické strany Desmond a jeho neméně ambiciózní žena Whitney Duan vybudovali firmu v oboru letecké dopravy, vlastnili luxusní hotel apod. Po nějaké době došlo k rozvodu a Desmond Čínu opustil. Roku 2017 Whitney zmizela a znovu o sobě dala vědět v roce 2021, kdy se ozvala svému bývalému manželovi a snažila se ho přemluvit, aby k vydání knihy nedošlo.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.