Literatura s názorem

Dějiny světa 1

Od počátku do roku 1200 př. Kr.

Albrecht Jockenhövel

Nový pohled na světové dějiny v 6 svazcích

První svazek šestidílné edice zpracovává nejstarší dějiny v širokém geografickém záběru od Afriky přes Evropu a Asii až po Ameriku. Editorem svazku je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru Albrecht Jockenhövel. Úvodní kapitoly sledují fyzický a mentální vývoj rodu Homo sapiens. Od počátku doby kamenné až po její konec před zhruba 10 000 lety byly jedinými způsoby získávání obživy lov a sběr – ty také přispěly k zformování dnešní podoby člověka a umožnily mu rozšířit se ještě před koncem doby ledové po všech konti­nentech. S počátkem neolitu začala vznikat první velká sídliště a předměstské struktury, jež se pak přirozeně vyvinuly v první vyspělé civilizace. V centru pozornosti jsou nejen nejznámější civilizace starověku – Egypt, Mezopotámie, Arabský poloostrov, povodí Indu, říše Chetitů v Malé Asii či Středomoří –, ale i nejstarší kultury Afriky, Číny, starověké Ameriky a odlehlé oblasti na okraji obydleného světa, v Arktidě. Autoři uplatňují širokou škálu přístupů zahrnující sociální, hospodářské a kulturní dějiny, a přinášejí tak plastický obraz nejstarší minulosti světa.

Číst více
799,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 480
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.06.2012
Formát 165x240 mm
Hmotnost 0,945 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název WBG Weltgeschichte 1
Původní jazyk němčina
EAN 9788074292415
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Albrecht Jockenhövel Albrecht Jockenhövel

Albrecht Jockenhövel


Albrecht Jockenhövel (* 1943) je emeritní profesor archeologie na univerzitě v Münsteru. Je dopisujícím členem Německého archeologického institutu.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.