Literatura s názorem

Lincolnova dálnice


Amor Towles

Mnohovrstevnatý román od autora bestselleru Gentleman v Moskvě

V červnu roku 1954 se osmnáctiletý Emmett Watson vrací do Nebrasky. Domů ho veze správce nápravného zařízení, kde si mladík právě odsloužil rok za neúmyslné zabití. Po nedávné smrti otce propadla rodinná farma bance, a tak má Emmett jasný plán: vzít svého osmiletého bratra Billyho a začít nový život na západě. Když však správce odjede, Emmett zjistí, že s nimi, ukrytí do kufru vozidla, tajně přijeli dva jeho uprchlí přátelé z nápravného zařízení. A že mají o blízké budoucnosti úplně jinou představu… Towlesův třetí román se stejně jako jeho předchozí knihy Pravidla zdvořilosti a Gentleman v Moskvě vyznačuje silnou atmosférou. Díky neotřelému způsobu vyprávění či barvitým postavám, které nejednou připomenou hrdiny knih Marka Twaina, dokáže potěšit i náročné čtenáře.

Číst více
549,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 552
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.10.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,693 kg
Jazyk čeština
Původní název The Lincoln Highway
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martina Šímová
EAN 9788076017153
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

iliteratura.cz - Dobrodružná výprava čtyř amerických mušketýrů

...„Ve svém novém románu se americký spisovatel Amor Towles, autor bestselleru Gentleman v Moskvě, vrací do Spojených států. Ocitáme se v odlišných zeměpisných a společenských souřadnicích a seznamujeme se s novými postavami, ale to, co je podstatné pro Towlesovo psaní – radost z vyprávění –, zůstává."...

Deník N - To, co přijde vzápětí, je ve tvých rukou

...„Román Amora Towlese Lincolnova dálnice, vypráví o dobrodružné cestě čtyř mladíků po první americké transkontinentální dálnici a oslavuje hodnoty, které stály u zrodu Ameriky. Podstata putování je totiž pořád stejná, ať už jde o první osadníky, nebo o čtyři kluky z polepšovny – svoboda, nezávislost a to, že všichni lidé jsou si rovni."....

Autor knihy

Amor Towles Amor Towles

Amor Towles


Amor Towles (* 1964) se proslavil svým pozdním debutem Pravidla zdvořilosti (Vyšehrad, 2017). Přitažlivé fitzgeraldovské retro z New Yorku konce 30. let se stalo literární a komerční senzací. Román byl přeložen do více než patnácti jazyků, francouzský překlad získal prestižní Prix Fitzgerald za rok 2012. Následující knihu Gentleman v Moskvě vyhodnotily The Times, The Sunday Times, Daily Express a The Irish Times v Británii a v Irsku jako nejlepší knihu roku 2017. Dosud byla přeložena do více než dvaceti jazyků a prodalo se jí přes milion výtisků. Amor Towles (* 1964) je americký spisovatel. Narodil se v Bostonu, vystudoval anglický jazyk a literaturu na Stanfordově univerzitě. Dvacet let pracoval v oblasti bankovních investic, až po úspěchu svého pozdního debutu Pravidla zdvořilosti (česky 2017) se začal psaní věnovat na plný úvazek. Román odehrávající se v New Yorku konce třicátých let, který svou atmosférou připomíná knihy F. S. Fitzgeralda, se stal literární senzací. Následující knihou, mezinárodním bestsellerem Gentleman v Moskvě (česky 2018), zachycujícím události v Rusku první poloviny 20. století, si potom Towles získal mnoho čtenářů i u nás.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.