Literatura s názorem

Dějiny světa 5

Vznik moderny. 1700 - 1914

Walter Demel

Turbulentní historické období před první světovou válkou

Další svazek šestidílné edice Dějin světa se zaobírá dějinnými procesy, jež vedly ke zrodu moderny s jejími pro nás důvěrně známými rysy. Autoři se nejprve podrobně zabývají demografickými proměnami v novověku a postupnou industrializací, jež vedla k naprosté restrukturalizaci společnosti. Jestliže v 16. a 17. století došlo k novému etablování rozvíjejících se věd, pak období osvícenství je již přímo ve znamení vědecké revoluce. V politické oblasti dochází ke vzniku a vývoji státu, budovaného na základě ústavy. Objevují se nové světodějinné koncepce, mezi nimiž největšího vlivu dosáhnou myšlenky Hegelovy; ty se v Marxově přepracování posléze stanou kolébkou revolucí, jež zasáhnou svět. Dochází ke „globalizaci Evropy“ zakládáním nových koloniálních panství, která však zároveň redukují někdejší dvojstrannou výměnu mezi zeměmi. Evropa se šíří do světa nejen hospodářsky, ale nadále i svými myšlenkami a svým náboženstvím. Mimořádně turbulentní historické období, jež pokrývá nový svazek Dějin světa, vrcholí příchodem první světové války.

Číst více
799,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 480
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.05.2014
Formát 165x240 mm
Hmotnost 0,973 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 5
Původní název WBG Weltgeschichte 5
EAN 9788074294303
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Walter Demel Walter Demel

Walter Demel


Walter Demel (* 1953) je německý historik. Jeho badatelské zájmy se soustředí na 18. a 19. století, dějiny šlechty a elit a dějiny objevů.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.